Z Polscy pisarze i badacze literatury przełomu XX i XXI wieku
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Onichimowska)
(Twórczość)
 
(Nie pokazano 37 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
 
http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl
 
http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl
  
 +
* logo do Mariolki
 
==Layout==
 
==Layout==
* wraca problem, który był już sygnalizowanany, a nawet naprawiany: powrót w górę wyrzuca za nisko (wiesz o co chodzi:)
+
* Czytelnik powinien wracać w to samo miejsce (od pozycji w Twórczości do pozycji w Opracowaniach i z powrotem)
* w wielu hasłach w opracowaniach rec, idąś ciurkiem zamiast wypuktowane od nowego wiersza. (zob. np. Andres)
+
: To by wymagało poważnych interwencji na poziomie bota. Do zrobienia, owszem. Teraz właściwie wypadałoby stworzyć nowego bota, który potrafiłby pracować na hasłach sformatowanych i modyfikować np. tylko skróty lub linki. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 16:58, 8 kwi 2014 (CEST)  
: Czy chodzi o Szkice i artykuły w książkach zbiorowych i czasopismach? Rozumiem, że to ma stać się osobnym podrozdziałem, jak Prace redakcyjne itp.?23:04, 15 sty 2014 (CET)
+
: W takim razie zostawmy to w spokoju w tej chwili
To też wiesz: w haśle różyckiego: Kolonie. [[[#Wiersze|Wiersze]]]. i w wielu innych hasłach to samo
+
* i usunąć napis Powrót w górę
:Bug naprawiony; błąd brał się stąd, że na liście utworów znajdował się tytuł Wiersze, który potem pojawiał sie wielokrotnie w innej funkcji, bot podmieniał wszystkie wystąpienia na linki [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:46, 10 sty 2014 (CET)
+
: czyli zostawić samą strzałkę? Ale żeby podlinkować tytuły, to już potrzebny nowy bot [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 16:59, 8 kwi 2014 (CEST)
# data ostatniej aktualizacji hasła
+
: jw.
:zrobione; do tego extra wskaźnik oglądalności hasła, można wyrzucić, jakby co [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 22:26, 13 sty 2014 (CET)
+
* dostosowanie do IE
# nazwisko autorki w bocznym menu
+
:nie wiem o co chodzi z tym IE
# Zakładka: Autorki
+
*opcja DRUKUJ w poszczeg. hasłach
# Możliwość powiększanie czcionki
+
: grubsza sprawa, odkładam na później [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:15, 13 maj 2014 (CEST)
# większe logo Słownika
+
: dla mnie priorytet
# większy tytuł słownika
+
# większa czcionka w menu
+
# dostosowanie do IE
+
 
+
 
==Wszystkie hasła==
 
==Wszystkie hasła==
# Kolejność imię-nazwisko
+
 
#dodajemy wykaz skrótów czasopism (dość anachroniczne) czy w dymkach pojawiają się rozwinięcie czy może automatycznie rozwiązujemy skróty czasopism?
+
 
#inne skróty typu przekł. oprac., red. itd. trzeba raczej zostawić (dodać wykaz), bo stosowane w M. lub przypadkach zależnych
+
*przed nazwiskiem autorki fraza kursywą: autorka hasła i nazwisko tej samej wielkości
 +
: zrobione [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:18, 13 maj 2014 (CEST)
 +
:: mniejszą czcionką nazwisko poprosimy
 +
::: zmniejszyłem wszystko [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 13:21, 17 maj 2014 (CEST)
 +
 
 
==Twórczość==
 
==Twórczość==
#linki tylko w liniach numerowanych
+
 
#dodać formatowanie bloku
+
 
#dodać śródtytuł: Prace edytorskie i redakcyjne
+
*zamienić znak: spacja ... spacja oraz spacja ..., na inicjały? Dot. w szczeg. prac red. i przekł. ale i w twórczości się zdarza.???
#można spróbować zamienić znak: spacja ... spacja na inicjały? Dot. w szczeg. prac red. i przekł. ale i w twórczości się zdarza.???
+
: Przypominam, że to robiliśmy, w każej chwili można to włączyć, ale robi się to na poziomie bota. Więc albo raz jeszcze formatowanie wszystkich haseł lub nowy bot [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:05, 8 kwi 2014 (CEST)
 +
: A czy można automatycznie zamienić na inicjał imienia i nazwisko w mianowniku. Resztę poprawimy ręcznie. Da radę? Np.: oprac.: ..., Z. Kowalski _ oprac.: Z. Andres, Z. Kowalski. Zawsze przed tym wielokropkiem stoi spacja, a po nim spacja albo przecinek. Tylko.
 +
:: Zrobione, spradź, czy ok. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:35, 13 maj 2014 (CEST)
 +
:::Sprawdziłam u Barana - prawie ok. W adaptacjach poz. 1 zamienił się zwykły wielokropek (bez poprzedzającej spacji), który jest częścią tytułu. Nie da się tego rozróżnić? Wielokropek zastępujący nazwisko (który teraz chcemy zmienić na inicjał imienia i nazwisko w M) ZAWSZE jest poprzedzony spacją.
 +
:::: Poprawione [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 14:00, 17 maj 2014 (CEST)
 +
 
 
==Opracowania==
 
==Opracowania==
* ciąg wielka litera kropka spacja półpauza nie powinien konwertować się w znak nowej linii
+
 
* ciąg kropka spacja dywiz powinien się konwertować w znak nowej linii (tak jak półpauza i "dziwna" półpauza)
+
  
 
==Bot==
 
==Bot==
 
# Masowy reset haseł
 
# Masowy reset haseł
# Sortowanie z polskimi znakami
+
 
 
# Oczyszczenie listy haseł
 
# Oczyszczenie listy haseł
  
 
==Poszczególne hasła==
 
==Poszczególne hasła==
===Loew===
 
Nie możemy pisać z umlautem - tak jak w druku? [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:47, 8 sty 2014 (CET)
 
:My możemy, ale chodzi o to, żeby przekierowywało nawet gdy czytelnik wpisze przez oe. Da się?
 
===Filipkowska===
 
zOB. Hanna Filipkowska prefix nowy trzeba dołączyć do listy Studia, rozprawy i artykuły.
 
ale w innych hasłach EG są Studia i artykuły,więc dodaj i to od razu (moim zdaniem wystarczyłoby jako początek samo : Studia, samo Rozprawy, samo Artykuły, samo Szkice, samo Nadto itp. Bo możliwości łaczenia tych słów jest więcej niż autorek haseł...
 
===Litwornia===
 
W haśle Litwornia poprawiło się w opracowaniach, to popsuło się po 5 poz. Zob. w druku jak być powinno
 
: Czy ta uwaga jest nadal aktualna? Nie widzę różnicy z drukiem.[[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 12:44, 13 lut 2014 (CET)
 
:powyższa uwaga - nieauktualna, ale aktualny problem sygnalizowany już u Jeżewskiego. fraza: Zob. też Prace redakcyjne poz. powinna wyglądać jak w wersji drukowanej.
 
===Axer===
 
Przywróciłem wersję surową - błąd wynikał z tego, że liczby numerujące prace są wyboldowane, czego wcześniej w żadnych hasłach nie było. Czy mam dodawać tę funkcjonalność do bota, czy formatowanie list da się opanować na poziomie Worda? (trzeba by stosować jeden ustalony styl) [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:34, 8 sty 2014 (CET)
 
:Jak dodasz na koniec wypowiedzi cztery tyldy (~) to pojawi się czas wpisu i autor, a wcięcie przydatne do odpowiadania robi się dwukropkiem poprzedzającym tekst [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:34, 8 sty 2014 (CET)
 
:Widzę też tu zbędną kratkę (#) przy sprawach teatralnych. Trzeba by spojrzeć do Worda, co ją spodowowało.[[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 18:37, 8 sty 2014 (CET)
 
::To już poprawiłam
 
:::Byłoby super, jakbyś odpowiedzi pisała od nowej linii i poprzedzała je dwukropkiem, wtedy byłyby wysunięte i przez to bardziej widoczne [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 12:49, 13 lut 2014 (CET)
 
  
POWTARZA SIĘ BŁAD, KTÓRY WYDAWAŁO SIĘ, ŻE JEST POPRAWIONY. zOB HASŁO ERWINA AXERA. PONOWNIE WGRANY ROZDZIELA W OPRACOWANIACH KROPKĘ I PÓŁPAUZĘ PO INICJAŁACH np. E.A. - lwowiak na zawsze. Miało być inaczej
 
: Marleno, to trochę inaczej działa niż piszesz. To nie jest tak, że się wydawało, że jest poprawiony. On był poprawiony, ale pojawił się znów, gdyż dopuściliśmy również sekwencję kropka dywiz jako separator pozycji bibliograficznej w opracowaniach. Z tego i podobnych przypadków (jak ostatnio niespodziewane pojawienia się kursyw) wniosek jest taki, że im bardziej bot jest tolerancyjny na pomyłki w tekście oryginalnym, tym większa szansa, że pojawią się nowe bugi. Trzeba więc nieco przykręcić śrubę, jeśli chodzi o korektę plików wordowskich. W tej chwili dopuszczalne są trzy rodzaje separatorów – (kod utf-8: 8211), − (kod utf-8: 8722) lub - (dywiz). Muszą one być poprzedzone kropką, a przed kropką nie może stać wielka litera. Gdy te wszystkie warunki są spełnione, bot przechodzi do następnej linii. Nie mogę zagwarantować, że taka liberalizacja sygnału separacji nie spowoduje pojawienia się błędów w przyszłych hasłach. Daj proszę znać, czy jest to dla Ciebie jasne i czy w przypadku Axera wszystko działa już poprawnie. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 12:43, 13 lut 2014 (CET)
 
::nie do końca jasne co ma współnego dywiz w miejscu półpauzy, który ma być separatorem, z półpauzą po kropce w inicjałach, która miała nie być separatorem (wyróżnikiem miały być - i były - wielkie litery przed znakiem . - ). Zrozumiałam, że to już naprawione.
 
:::Sekwencja była taka: (1) separatorem jest tylko kropka-półpauza - wszystko działa ok: rozdziela pozycje bibliograficzne (bo separuje je półpauza), nie rozdziela tytułów (bo występuje tam dywiz); (2) separatorem jest kropka-półpauza oraz kropka-dywiz - tu psuje się ("ROZDZIELA W OPRACOWANIACH KROPKĘ I PÓŁPAUZĘ PO INICJAŁACH"), bo rozbija tytuły, np. E.A. - itd. (3) dodanie ograniczenia, że separator nie może występować po wielkiej literze - znów jest ok. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że na etapach (1) i (2) bot pracował na prostej funkcji zamiany ciągu znaków, a na etapie (3) trzeba było tę funkcję napisać od nowa i użyć dość zaawansowanej techniki wyrażeń regularnych, co z przetestowaniem zajmuje tak z pół dnia pracy, nie mówiąc o tym, że im bardziej skomplikowana funkcja, tym większa szansa, że się coś posypie w przyszłości. To tak jak z kostką Rubika - ustawiasz jedną ściankę, a tym czasie psuje się druga. Więc na obecnym etapie mamy trzy rodzaje separatorów oraz to obostrzenie, że przed kropką nie może wystąpić wielka litera - miejmy nadzieję, że nie pojawią się tu dalsze niespodzianki. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:24, 14 lut 2014 (CET)
 
  
 
===Jeżewski===
 
===Jeżewski===
 +
e aktualny problem sygnalizowany już u Jeżewskiego. fraza: Zob. też Prace redakcyjne poz. powinna wyglądać jak w wersji drukowanej.
 
zob. hasło Jeżewskiego. Nieprzewidziana w bocie formuła: Przekłady zob. też Prace redakcyjne poz. 3-5. i następna analogiczna Prace redakcyjne zob. też Przekłady poz. 7, 12, 29, 38. - nie powinno być petitem. ze światłem normalną wielkością czcionki. zob. w druku
 
zob. hasło Jeżewskiego. Nieprzewidziana w bocie formuła: Przekłady zob. też Prace redakcyjne poz. 3-5. i następna analogiczna Prace redakcyjne zob. też Przekłady poz. 7, 12, 29, 38. - nie powinno być petitem. ze światłem normalną wielkością czcionki. zob. w druku
 
: W wielu hasłach się to powtarza? Jeśli tylko w jednym poprawię to ręcznie
 
: W wielu hasłach się to powtarza? Jeśli tylko w jednym poprawię to ręcznie
 
::W wielu hasłach się powtarza.
 
::W wielu hasłach się powtarza.
 
:::Ok, przyjąłem. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:26, 14 lut 2014 (CET)
 
:::Ok, przyjąłem. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:26, 14 lut 2014 (CET)
 
===Onichimowska===
 
W świeżo wgranej Onichimowskiej nie wyróżnia się jako śródtytuł Przekłady i adaptacje (tego nie rozumiem)
 
: Nie było do tej pory takiego śródtytułu. Dodałem go, a także bot wyświetla teraz listę wszystkich śródtytułów. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 19:30, 14 lut 2014 (CET)
 
 
===Ligęza===
 
jest bjutiful! Dziękuję również za dołożenie kropek na końcu każdej rec. w opracowaniach
 
: Cieszę się =) Kropki są gratis ;) [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:25, 14 lut 2014 (CET)
 

Aktualna wersja na dzień 13:00, 17 maj 2014

Spis treści

[edytuj] Gramatyka MediaWiki

http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl

  • logo do Mariolki

[edytuj] Layout

  • Czytelnik powinien wracać w to samo miejsce (od pozycji w Twórczości do pozycji w Opracowaniach i z powrotem)
To by wymagało poważnych interwencji na poziomie bota. Do zrobienia, owszem. Teraz właściwie wypadałoby stworzyć nowego bota, który potrafiłby pracować na hasłach sformatowanych i modyfikować np. tylko skróty lub linki. Admin (dyskusja) 16:58, 8 kwi 2014 (CEST)
W takim razie zostawmy to w spokoju w tej chwili
  • i usunąć napis Powrót w górę
czyli zostawić samą strzałkę? Ale żeby podlinkować tytuły, to już potrzebny nowy bot Admin (dyskusja) 16:59, 8 kwi 2014 (CEST)
jw.
  • dostosowanie do IE
nie wiem o co chodzi z tym IE
  • opcja DRUKUJ w poszczeg. hasłach
grubsza sprawa, odkładam na później Admin (dyskusja) 18:15, 13 maj 2014 (CEST)
dla mnie priorytet

[edytuj] Wszystkie hasła

  • przed nazwiskiem autorki fraza kursywą: autorka hasła i nazwisko tej samej wielkości
zrobione Admin (dyskusja) 18:18, 13 maj 2014 (CEST)
mniejszą czcionką nazwisko poprosimy
zmniejszyłem wszystko Admin (dyskusja) 13:21, 17 maj 2014 (CEST)

[edytuj] Twórczość

  • zamienić znak: spacja ... spacja oraz spacja ..., na inicjały? Dot. w szczeg. prac red. i przekł. ale i w twórczości się zdarza.???
Przypominam, że to robiliśmy, w każej chwili można to włączyć, ale robi się to na poziomie bota. Więc albo raz jeszcze formatowanie wszystkich haseł lub nowy bot Admin (dyskusja) 18:05, 8 kwi 2014 (CEST)
A czy można automatycznie zamienić na inicjał imienia i nazwisko w mianowniku. Resztę poprawimy ręcznie. Da radę? Np.: oprac.: ..., Z. Kowalski _ oprac.: Z. Andres, Z. Kowalski. Zawsze przed tym wielokropkiem stoi spacja, a po nim spacja albo przecinek. Tylko.
Zrobione, spradź, czy ok. Admin (dyskusja) 18:35, 13 maj 2014 (CEST)
Sprawdziłam u Barana - prawie ok. W adaptacjach poz. 1 zamienił się zwykły wielokropek (bez poprzedzającej spacji), który jest częścią tytułu. Nie da się tego rozróżnić? Wielokropek zastępujący nazwisko (który teraz chcemy zmienić na inicjał imienia i nazwisko w M) ZAWSZE jest poprzedzony spacją.
Poprawione Admin (dyskusja) 14:00, 17 maj 2014 (CEST)

[edytuj] Opracowania

[edytuj] Bot

  1. Masowy reset haseł
  1. Oczyszczenie listy haseł

[edytuj] Poszczególne hasła

[edytuj] Jeżewski

e aktualny problem sygnalizowany już u Jeżewskiego. fraza: Zob. też Prace redakcyjne poz. powinna wyglądać jak w wersji drukowanej. zob. hasło Jeżewskiego. Nieprzewidziana w bocie formuła: Przekłady zob. też Prace redakcyjne poz. 3-5. i następna analogiczna Prace redakcyjne zob. też Przekłady poz. 7, 12, 29, 38. - nie powinno być petitem. ze światłem normalną wielkością czcionki. zob. w druku

W wielu hasłach się to powtarza? Jeśli tylko w jednym poprawię to ręcznie
W wielu hasłach się powtarza.
Ok, przyjąłem. Admin (dyskusja) 17:26, 14 lut 2014 (CET)

Polscy pisarze i badacze literatury przełomu XX i XXI wieku

Działania
Do zrobienia
Nawigacja
Narzędzia