Z Polscy pisarze i badacze literatury przełomu XX i XXI wieku
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Lista haseł)
(Onichimowska)
Linia 67: Linia 67:
 
===Onichimowska===
 
===Onichimowska===
 
W świeżo wgranej Onichimowskiej nie wyróżnia się jako śródtytuł Przekłady i adaptacje (tego nie rozumiem)
 
W świeżo wgranej Onichimowskiej nie wyróżnia się jako śródtytuł Przekłady i adaptacje (tego nie rozumiem)
 +
: Po prostu nie był do tej pory takiego śródtytułu. Dodałem go, a także bot wyświetla teraz listę wszystkich śródtytułów. [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 19:30, 14 lut 2014 (CET)
  
 
===Ligęza===
 
===Ligęza===
 
jest bjutiful! Dziękuję również za dołożenie kropek na końcu każdej rec. w opracowaniach
 
jest bjutiful! Dziękuję również za dołożenie kropek na końcu każdej rec. w opracowaniach
 
: Cieszę się =) Kropki są gratis ;) [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:25, 14 lut 2014 (CET)
 
: Cieszę się =) Kropki są gratis ;) [[Użytkownik:Admin|Admin]] ([[Dyskusja użytkownika:Admin|dyskusja]]) 17:25, 14 lut 2014 (CET)

Wersja z 19:30, 14 lut 2014

Spis treści

Gramatyka MediaWiki

http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl

Layout

 • wraca problem, który był już sygnalizowanany, a nawet naprawiany: powrót w górę wyrzuca za nisko (wiesz o co chodzi:)
 • w wielu hasłach w opracowaniach rec, idąś ciurkiem zamiast wypuktowane od nowego wiersza. (zob. np. Andres)
Czy chodzi o Szkice i artykuły w książkach zbiorowych i czasopismach? Rozumiem, że to ma stać się osobnym podrozdziałem, jak Prace redakcyjne itp.?23:04, 15 sty 2014 (CET)

To też wiesz: w haśle różyckiego: Kolonie. [[[#Wiersze|Wiersze]]]. i w wielu innych hasłach to samo

Bug naprawiony; błąd brał się stąd, że na liście utworów znajdował się tytuł Wiersze, który potem pojawiał sie wielokrotnie w innej funkcji, bot podmieniał wszystkie wystąpienia na linki Admin (dyskusja) 18:46, 10 sty 2014 (CET)
 1. data ostatniej aktualizacji hasła
zrobione; do tego extra wskaźnik oglądalności hasła, można wyrzucić, jakby co Admin (dyskusja) 22:26, 13 sty 2014 (CET)
 1. nazwisko autorki w bocznym menu
 2. Zakładka: Autorki
 3. Możliwość powiększanie czcionki
 4. większe logo Słownika
 5. większy tytuł słownika
 6. większa czcionka w menu
 7. dostosowanie do IE

Wszystkie hasła

 1. Kolejność imię-nazwisko
 2. dodajemy wykaz skrótów czasopism (dość anachroniczne) czy w dymkach pojawiają się rozwinięcie czy może automatycznie rozwiązujemy skróty czasopism?
 3. inne skróty typu przekł. oprac., red. itd. trzeba raczej zostawić (dodać wykaz), bo stosowane w M. lub przypadkach zależnych

Twórczość

 1. linki tylko w liniach numerowanych
 2. dodać formatowanie bloku
 3. dodać śródtytuł: Prace edytorskie i redakcyjne
 4. można spróbować zamienić znak: spacja ... spacja na inicjały? Dot. w szczeg. prac red. i przekł. ale i w twórczości się zdarza.???

Opracowania

 • ciąg wielka litera kropka spacja półpauza nie powinien konwertować się w znak nowej linii
 • ciąg kropka spacja dywiz powinien się konwertować w znak nowej linii (tak jak półpauza i "dziwna" półpauza)

Bot

 1. Masowy reset haseł
 2. Sortowanie z polskimi znakami
 3. Oczyszczenie listy haseł

Poszczególne hasła

Loew

Nie możemy pisać z umlautem - tak jak w druku? Admin (dyskusja) 18:47, 8 sty 2014 (CET)

My możemy, ale chodzi o to, żeby przekierowywało nawet gdy czytelnik wpisze przez oe. Da się?

Filipkowska

zOB. Hanna Filipkowska prefix nowy trzeba dołączyć do listy Studia, rozprawy i artykuły. ale w innych hasłach EG są Studia i artykuły,więc dodaj i to od razu (moim zdaniem wystarczyłoby jako początek samo : Studia, samo Rozprawy, samo Artykuły, samo Szkice, samo Nadto itp. Bo możliwości łaczenia tych słów jest więcej niż autorek haseł...

Litwornia

W haśle Litwornia poprawiło się w opracowaniach, to popsuło się po 5 poz. Zob. w druku jak być powinno

Czy ta uwaga jest nadal aktualna? Nie widzę różnicy z drukiem.Admin (dyskusja) 12:44, 13 lut 2014 (CET)
powyższa uwaga - nieauktualna, ale aktualny problem sygnalizowany już u Jeżewskiego. fraza: Zob. też Prace redakcyjne poz. powinna wyglądać jak w wersji drukowanej.

Axer

Przywróciłem wersję surową - błąd wynikał z tego, że liczby numerujące prace są wyboldowane, czego wcześniej w żadnych hasłach nie było. Czy mam dodawać tę funkcjonalność do bota, czy formatowanie list da się opanować na poziomie Worda? (trzeba by stosować jeden ustalony styl) Admin (dyskusja) 18:34, 8 sty 2014 (CET)

Jak dodasz na koniec wypowiedzi cztery tyldy (~) to pojawi się czas wpisu i autor, a wcięcie przydatne do odpowiadania robi się dwukropkiem poprzedzającym tekst Admin (dyskusja) 18:34, 8 sty 2014 (CET)
Widzę też tu zbędną kratkę (#) przy sprawach teatralnych. Trzeba by spojrzeć do Worda, co ją spodowowało.Admin (dyskusja) 18:37, 8 sty 2014 (CET)
To już poprawiłam
Byłoby super, jakbyś odpowiedzi pisała od nowej linii i poprzedzała je dwukropkiem, wtedy byłyby wysunięte i przez to bardziej widoczne Admin (dyskusja) 12:49, 13 lut 2014 (CET)

POWTARZA SIĘ BŁAD, KTÓRY WYDAWAŁO SIĘ, ŻE JEST POPRAWIONY. zOB HASŁO ERWINA AXERA. PONOWNIE WGRANY ROZDZIELA W OPRACOWANIACH KROPKĘ I PÓŁPAUZĘ PO INICJAŁACH np. E.A. - lwowiak na zawsze. Miało być inaczej

Marleno, to trochę inaczej działa niż piszesz. To nie jest tak, że się wydawało, że jest poprawiony. On był poprawiony, ale pojawił się znów, gdyż dopuściliśmy również sekwencję kropka dywiz jako separator pozycji bibliograficznej w opracowaniach. Z tego i podobnych przypadków (jak ostatnio niespodziewane pojawienia się kursyw) wniosek jest taki, że im bardziej bot jest tolerancyjny na pomyłki w tekście oryginalnym, tym większa szansa, że pojawią się nowe bugi. Trzeba więc nieco przykręcić śrubę, jeśli chodzi o korektę plików wordowskich. W tej chwili dopuszczalne są trzy rodzaje separatorów – (kod utf-8: 8211), − (kod utf-8: 8722) lub - (dywiz). Muszą one być poprzedzone kropką, a przed kropką nie może stać wielka litera. Gdy te wszystkie warunki są spełnione, bot przechodzi do następnej linii. Nie mogę zagwarantować, że taka liberalizacja sygnału separacji nie spowoduje pojawienia się błędów w przyszłych hasłach. Daj proszę znać, czy jest to dla Ciebie jasne i czy w przypadku Axera wszystko działa już poprawnie. Admin (dyskusja) 12:43, 13 lut 2014 (CET)
nie do końca jasne co ma współnego dywiz w miejscu półpauzy, który ma być separatorem, z półpauzą po kropce w inicjałach, która miała nie być separatorem (wyróżnikiem miały być - i były - wielkie litery przed znakiem . - ). Zrozumiałam, że to już naprawione.
Sekwencja była taka: (1) separatorem jest tylko kropka-półpauza - wszystko działa ok: rozdziela pozycje bibliograficzne (bo separuje je półpauza), nie rozdziela tytułów (bo występuje tam dywiz); (2) separatorem jest kropka-półpauza oraz kropka-dywiz - tu psuje się ("ROZDZIELA W OPRACOWANIACH KROPKĘ I PÓŁPAUZĘ PO INICJAŁACH"), bo rozbija tytuły, np. E.A. - itd. (3) dodanie ograniczenia, że separator nie może występować po wielkiej literze - znów jest ok. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że na etapach (1) i (2) bot pracował na prostej funkcji zamiany ciągu znaków, a na etapie (3) trzeba było tę funkcję napisać od nowa i użyć dość zaawansowanej techniki wyrażeń regularnych, co z przetestowaniem zajmuje tak z pół dnia pracy, nie mówiąc o tym, że im bardziej skomplikowana funkcja, tym większa szansa, że się coś posypie w przyszłości. To tak jak z kostką Rubika - ustawiasz jedną ściankę, a tym czasie psuje się druga. Więc na obecnym etapie mamy trzy rodzaje separatorów oraz to obostrzenie, że przed kropką nie może wystąpić wielka litera - miejmy nadzieję, że nie pojawią się tu dalsze niespodzianki. Admin (dyskusja) 17:24, 14 lut 2014 (CET)

Jeżewski

zob. hasło Jeżewskiego. Nieprzewidziana w bocie formuła: Przekłady zob. też Prace redakcyjne poz. 3-5. i następna analogiczna Prace redakcyjne zob. też Przekłady poz. 7, 12, 29, 38. - nie powinno być petitem. ze światłem normalną wielkością czcionki. zob. w druku

W wielu hasłach się to powtarza? Jeśli tylko w jednym poprawię to ręcznie
W wielu hasłach się powtarza.
Ok, przyjąłem. Admin (dyskusja) 17:26, 14 lut 2014 (CET)

Onichimowska

W świeżo wgranej Onichimowskiej nie wyróżnia się jako śródtytuł Przekłady i adaptacje (tego nie rozumiem)

Po prostu nie był do tej pory takiego śródtytułu. Dodałem go, a także bot wyświetla teraz listę wszystkich śródtytułów. Admin (dyskusja) 19:30, 14 lut 2014 (CET)

Ligęza

jest bjutiful! Dziękuję również za dołożenie kropek na końcu każdej rec. w opracowaniach

Cieszę się =) Kropki są gratis ;) Admin (dyskusja) 17:25, 14 lut 2014 (CET)

Polscy pisarze i badacze literatury przełomu XX i XXI wieku

Działania
Do zrobienia
Nawigacja
Narzędzia